Mestan Özcan Adaylık Açıklaması ve Teşekkür Mesajı

Aziz milletim,

Tekirdağ’ımızın gönlü güzel insanları;

Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum…

Güzel şehrimizi Gazi Meclisimizde en iyi şekilde temsil etmek için canla başla çalışacak Milletvekili Adayınız olarak karşınızdayım…

Her şeyden evvel; desteklerini her daim yakından hissettiğim ve Tekirdağ’ımıza hizmet yolunda beni 1.sıradan aday gösteren Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bizlere olan güveni için şükranlarımı sunuyorum. 

AK Parti Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarımıza, bu yolda bizleri destekleyen tüm dostlarıma, hemşehrilerime ve aileme en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.

Tekirdağ’ın öz evladı Mestan Özcan olarak şehrimize en iyi şekilde hizmet etmek için büyük hayallerle dolu güzel bir yola çıkıyorum.

Süleymanpaşa’nın kadim sokaklarından yükselen bir hayal bu. Ganoslar’ın sarp eşiklerinden süzülen, Ereğli’nin Marmara’yı, Saray’ın Karadeniz’i kucaklayan kıyılarına mehtabın bıraktığı izler gibi kazınmış bir hayal bu. 

Hayrabolu’nun, Muratlı’nın, Ergene’nin ve Kapaklı’nın engin düzlüklerinde hayat bulan bir hayal bu.  Malkara’ın, Çerkezköy’ün, Çorlu’nun ve Şarköy’ün tarihe beşiklik eden kapılarında yankılanan bir hayal bu.

Gün gelecek hayallerimizi hep birlikte gerçekleştirdiğimizde; Tekirdağ artık eski Tekirdağ olmayacak. Yalnızca Trakya’nın değil, tüm ülkemizin hatta Balkanların parlayan yıldızı olacak.

Biz bu hayallerimizi gerçekleştirdiğimizde; Tekirdağ eğitimiyle, sanatıyla, tarımıyla, sanayisiyle her alanda kalkınmış ve potansiyelini ispat etmiş bir şehir olacak. Ben de gecemi gündüzüme katıp bu hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışacağım. 11 ilçemizin ve şehrimizde yaşayan her bir ferdin vekili olacağım…

Kıymetli hemşehrilerim, 

Ak Parti’de hizmet yarışı bayrak yarışı gibidir.

Ancak bayrağı devreden de bayrağı alan gibi koşmaya gayret eder. Tecrübelerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanmayı çok istediğim Tekirdağ Milletvekilimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Sayın Mustafa Şentop hocamız ile Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Mustafa Yel’e, şehrimiz ve ülkemiz için yaptıkları çok kıymetli hizmetler için teşekkür ediyorum.

14 Mayıs Türkiye Yüzyılı’nın anahtarıdır. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve Cumhur İttifakı ile bu Millet, Türkiye Yüzyılı hikayesini yazacak.

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor ve başlıyoruz diyorum…

Şimdi Tekirdağ vakti. Şimdi Türkiye vakti…