Kılıçdaroğlu BBC’ye konuştu: Erdoğan’la farkımız siyah-beyaz

Seçime sayılı günler kala Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İngiliz kamu kuruluşu BBC’ye konuştu.

14 Mayıs cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri için geri sayım başlarken, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun BBC’ye verdiği röportaj yayınlandı.

“Türkiye’de seçimler: Erdoğan’ın rakibi Kılıçdaroğlu, barış ve demokrasi sözü veriyor” başlığının kullanıldığı röportajı Kılıçdaroğlu’nun İzmir mitinginden önce verdiği belirtildi. Haberde, “Tehlike birçok formda karşımıza çıkabilir. Türkiye’nin en uzun süre lideri olan Recep Tayyip Erdoğan için ise tehlike eliyle kalp işareti yapan eski bir bürokrat şeklinde geldi” denildi.

“BENİ KORKUTAMAZLAR”

Muhalefet bloğu tarafından desteklenen Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi durumunda özgürlük ve demokrasi vaadinde bulunduğu belirtilirken, “Gençlik demokrasi istiyor. Bir tweet attıkları için sabahın erken saatinde polisin kapılarını çalmasını istemiyor” dedi. Haberde, Kılıçdaroğlu’nun anketlerde önde olduğu belirtilirken, seçimin ikinci tura kalmasının da olası olduğu kaydedildi.

İnsanların kendisini özgürce eleştirebilmesine izin vereceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de siyaset yapmak risklerle dolu bir yaşamı seçmek demek. Ben Erdoğan ve müttefikleri ne yaparsa yapsın yoluma devam edeceğim. Beni korkutamazlar. Ben bu ülkeye bir söz verdim” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu

Geçmişte Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu ile dalga geçtiğini fakat şu an böyle bir şey yapmadığı belirtilirken, Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu BBC’ye, “Ben bizim gelişmiş dünyanın bir parçası olmasını istiyorum. Biz özgür medya ve tam bağımsız yargı istiyoruz. Erdoğan böyle düşünmüyor” ifadesini kullandı.