Ergene Belediyesi Dere Islah Çalışmalarına Başladı

İlçe genelinde sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ortaklığında Ergene’de dere temizliği ve ıslah çalışmaları başladı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in girişimleri sonucunda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyesi ortalığında ilk olarak Velimeşe mahallesinde bulunan derede dere temizliği ve ıslah çalışmaları başladı. 

Meydana gelebilecek sel ve taşkınların önüne geçebilmek adına çalışmalarını hız kesmeden devam ettiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Derelerde yaşanan taşkın sorunlarına kesin çözümler bulmak adına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyemiz ortaklığında ilçemizde dere ıslah çalışmalarına başlandı. Özellikle taşkın riski olan bölgelerde yapılacak olan çalışmalarla vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamayı planlıyoruz. İlk olarak Velimeşe mahallemizde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyesi iş makinelerimizle dere ıslah çalışmalarına başladık. İlçe genelinde yaşanabilecek sorunlara önceden tespitler yaparak belirli programlar dahilinde çalışmalar yapmak bizim asli görevimizdir. Yaptığımız tüm çalışmalar ve hizmetler Ergene ilçesinin daha yaşanabilir modern bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Dere ıslah çalışmaları kapsamında Ergene Belediyemize destekte bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a Ergene halkım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.