Çorlu Belediyesi ile Çorlu TSO Arasında Ortak Hizmet Projesi Protokolü İmzalandı

Çorlu Belediyesi ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle yapılacak rekreasyon alanı için hazırlanan ortak hizmet projesi protokolü imza altına alındı.

Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ile Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Volkan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın kullanımında olan ÇTSO Ormanı ile bitişik parselinde bulunan ve mülkiyeti Çorlu Belediyesine ait olan taşınmazın da içinde olduğu, Çorlu halkının kullanımına açılması ve sosyal, kültürel ya da sportif etkinliklerin düzenlenebilmesi için uygun şartların oluşturulması amacıyla hazırlanan rekreasyon alanı projesi için protokolü imzaladı.

Ortak hizmet projesi kapsamında yapımı gerçekleştirilecek rekreasyon alanında spor tesisi, yürüyüş alanları, sosyal tesis, park ve peyzaj çalışmalarının yapılması planlanırken Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve ÇTSO Başkanı İzzet Volkan, iş birliği yapmaktan ve Çorlu için ortak projeler çerçevesinde hizmet üretmekten her zaman memnuniyet duyduklarını, Çorlu’nun bu uyum ve iş birliğinin görüldüğü ender şehirlerden olduğunu ve bundan sonra da yine Çorlu halkı için birlikte hareket edip ortak hizmet projelerini hayata geçirmek istediklerini ifade ettiler ve projenin Çorlu’ya hayırlı olması dileklerinde bulundular.

“Çorlu’muz Doğa İle İç İçe Bir Lokasyon Kazanacak”

Konu hakkında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan; “Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Ormanı’nda yürüteceğimiz projede hayata geçecek sosyal tesisler ile Çorlu’muz doğa ile iç içe bir lokasyon kazanacak. Şehrimizden kopan büyük işletmeler ve küçük işletmelerin daha fazla zaman geçirebileceği ilişkilerini arttırabileceği bir tesis yaparken bir yandan da vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği sosyal bir tesis olmasını hedefliyoruz. En önemlisi de 80 dönümlük ormanda vatandaşları şehirden uzaklaştırabilecek bir alan olmasını istiyoruz. Bu projede orman yolu, çocukların dolu dolu vakit geçirebileceği alanları sizlerin ve Belediyemizin desteği ile Çorlu’muza kazandıracağız. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Ortak Çalışmalara İmza Atıyoruz”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; “Şehrimizin fiziki ve sosyal gelişimi için Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı’mız İzzet Volkan ile birlikte ortak çalışmalara imza atıyoruz. Bugün de Odamıza tahsis edilen orman da sosyal tesis projesini hayata geçirmek üzere bir araya geldik. Bu nokta hem Odamız Başkanı İzzet Volkan’a ve yönetimine hem de meclisimize teşekkür ediyorum. Daha büyük işlerde Odamız ile uyum içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.