Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bırakın birileri hayal peşinde koşsun, siyaseti ticareti kadar olan kişilerden korkumuz yok”

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel proje ve aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Ergene’nin kurucu belediye başkanı ve 31 Mart 2024 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ergene Belediye Başkan adayı olan Rasim Yüksel, partisince düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısında konuştu. Başkan Yüksel, “Bırakın birileri hayal peşinde koşsun.  Siyaseti ticareti kadar olan kişilerden korkumuz yoktur” dedi.

Ergene Belediyesi Ulaş Düğün Salonunda düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısına Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Mehtap Tural, Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, meclis üyesi adayları, CHP Ergene Belediye Başkan aday adayları Nuh Nuhoğlu, Servet Yıldız, önceki dönem Ergene Belediye Başkan yardımcısı Menderes Yıldız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ergene Belediyesi’nin 2024 – 2029 döneminde Ergenenin 17 mahallesinde hayata geçireceği projelerin tanıtımı gerçekleştirildi. Ardından CHP Ergene İlçe Başkanı Ramadan Duran’ın konuşması sonrası sahneye Ergene Belediyesi meclis üyesi adayları tek tek tanıtılarak davet edildi. Büyük coşku ve yoğun alkışları eşliğinde sahneye gelen Ergene Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Rasim Yüksel salonu tıklım tıklım dolduran yüzlerce kişinin alkışları arasında kürsüye geldi.

10 yıl önce Ergenemizde kurucusu olduğumuz Ergene Belediye Başkanlığı görevinden bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partimizin bayrağını dalgalandırıyor olmaktan dolayı büyük bir onur ve gurur duyuyorum diyen Başkan Yüksel, “Siz değerli yol ve dava arkadaşlarımız ile birlikte Ergenemizin karış karış her noktasını dolaşarak, vatandaşlarımıza tek tek dokunarak kazandığımız zaferler ortadadır. Bu kale Cumhuriyetçilerin kalesidir. Bu kale Atatürkçülerin kalesidir derken işte siz değerli yoldaşlarımızın azim ve kararlılığından bahsediyordum.

10 yıldır Ergenemizde gururla görev yaparken 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde önce siz değerli üyelerimizin teveccühü ile ön seçimden çıktık. Ben demokrasi yarışına katılan diğer tüm aday adayı arkadaşlarıma da bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Siz değerli üyelerimizin teveccühünü aldıktan sonra inşallah 31 Mart akşamı da tüm Ergeneli hemşehrilerimizin gönüllerine girerek sandıktan başarı ile ayrılacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın diyen Başkan Yüksel, “10 yıllık görev hayatımızda hiçbir zaman boş hayaller peşinde koşmadık. Neyi hayal ettiysek onu projelendirdik ve hayata geçirdik” diye konuştu.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim sahada hizmetlerimiz, sandıkta söyleyecek sözümüz var. Altyapıdan üstyapı projelerine, 80 adet parkın yanında 4 adet düğün salonuna, stadyumlardan müzelerimize, sosyal tesislerimizden tarımsal kalkınma hamlelerine kadar birçok büyük projeyi tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Sosyal belediyeciliğin öncüsü bir belediye olduk. Doğumdan ölüme kadar vatandaşımız neye ihtiyaç duyuyorsa o alanlarda hizmetleri vatandaşın ayağına kadar götürdük. Bırakın birileri hayal peşinde koşsun.  Siyaseti ticareti kadar olan kişilerden korkumuz yoktur.  Yeni dönemde de tüm mahallelerimizde slaytta gördüğünüz üzere birçok projemizi gerçekleştireceğiz. Devletin yatırım noktasında sınıfta kaldığı alanlarda dahi ergene belediyesi olarak hizmet üretiyoruz. İnşallah yeni dönemde tüm mahallelerimiz geçmişte olduğu gibi yatırımlarımızdan aslan payını almaya devam edecektir.”

Konuşmasının bir bölümünde CHP üyelerine de seslenen Başkan Yüksel, “Değerli yol arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisinin cefakar üyeleri, unutmayınız her günün şafağı olduğu gibi 31 Mart akşamının şafağında da zafere ulaşacak olan bizleriz. Bugünden sonra kıymetli meclis üyesi adaylarımız ve siz dava arkadaşlarımız ile durmadan, yorulmadan zaten gönüllerinde yer ettiğimiz vatandaşlarımıza ulaşarak Ergenede tarihi bir farkla seçimi kazanmaya hazır mısınız?  İşte bu güç ve inançla diyorum ki iyi ki Cumhuriyet Halk Partisinin bir ferdiyim. İyi ki sizler gibi dava ve yol arkadaşlarına sahibim.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir. Saygıdeğer Cumhuriyet Halk Partililer, bugünden tezi yok zaten sahalarda olan örgütümüz ile birlikte tek tek vatandaşımız ile buluşarak her birinin oylarına talip olacağız. Hiçbir çekinceniz olmasın ki Ergenemizde hizmet siyaseti ile her vatandaşımız tarafından takdir edilen projelerimiz ortadadır.

Vatandaşımıza yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ilkesiyle yaklaşarak anlatacak çok şeyimiz var. Bundan hiç şüpheniz olmasın.”

Başkan Yüksel konuşmasının devamında, “Kuruluşundan bugüne partimize emek vermiş başta ilk başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm partililerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. İlçemizde de Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında geçmişten günümüze emek veren tüm değerli geçmiş ilçe başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kollarımıza çok teşekkür ediyorum.31 Mart akşamında işte bu kıymetli örgütümüz ile meclis üyelerimiz ile kadın kollarımız ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz ile sandıktan başarıyla çıkan bizler olacağız. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Yolumuz açık ve aydınlık olsun” ibarelerine yer verdi.

Daha sonra meclis üyesi adayları ve protokol üyesi parti yöneticileri ile sahneye gelen başkan Yüksel birlik – beraberlik içerisinde günün anısına fotoğraf çektirdi.

Programın sonunda tebrikleri de kabul eden Başkan Yüksel bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek tüm katılımcılara teşekkür etti.