İbrahim Dankuş, Brüksel Bölgesi Milletvekili Adayı Olarak Gösterildi.

Brüksel Bölgesi’nde gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde, Team Fouad Ahıdar Partisi’nden tercihli pusulada 13. sıra Milletvekili adayı olarak gösterilen İbrahim Dankuş, deneyimleri ve hedefleriyle dikkat çekiyor.

Dünya Basın Konseyi Koordinatörü olan ve aynı zamanda 30 yıllık girişimcilik deneyimine sahip olan İbrahim Dankuş, Mimarlık çizim ve teknik spesiyal ULB mezunu olarak biliniyor. Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösterirken, CİNE5, TELEON, DİGİTÜRK, TPS, CANAL+ gibi büyük şirketlerde bölgesel genel müdürlük görevlerini üstlenmiş olan Dankuş, şimdi de siyaset arenasına adım atmaya hazırlanıyor.

Dankuş, yaptığı açıklamada, “Bu deneyimlerim beni daha çok geliştirdi ve özellikle küçük işletme sahipleri, Belçika ekonomisinin temelini oluşturan diğer kesimler adına mücadele etme isteği uyandı içimde.” ifadelerini kullandı. Küçük işletme sahiplerinin ve Belçika ekonomisinin temel taşlarını oluşturan kesimlerin temsilcisi olarak siyasete atıldığını belirten Dankuş, Brüksel Bölgesi’nin ve halkının sesi olmayı hedeflediğini söyledi.

Brüksel Bölgesi seçimleri için geri sayım devam ederken, İbrahim Dankuş’un adaylığı, bölgedeki siyasi dinamikleri ve seçim sürecini daha da renklendirecek gibi görünüyor.