2023-2024 Eğitim Yılı Burs Ödemeleri Başlıyor

Çorlu Belediyesi tarafından 2021 yılında hayata geçirilen “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında karşılıksız burs almaya hak kazanan 150 üniversite öğrencisine ödemeler aralık ayı itibariyle yapılacak.

Aileleri Çorlu’da ikamet eden ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim hayatlarında destek olabilmek için 2021 yılında hayata geçirilen “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında yapılan başvuruların ardından burs almaya hak kazananlar belli oldu.

Öğrenci Sayısı ve Burs Miktarı Arttı

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Atatürk Evi’nden elde edilen gelir ve belediye bütçesinden aktarılan kaynakla sağlanan burslar için bu yıl 172 öğrencinin başvuruda bulunduğunu ve 105 öğrencinin hak sahibi olarak belirlendiğini söyledi.

Eylül ayı meclis toplantısında oy birliğiyle aldığı kararın ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında “Yükseköğrenim Burs Yardımı” alacak öğrenci sayısının 150’ye, burs ücretinin ise 1.500 TL’ye yükseltildiğini ve hak kazanan öğrencilere SMS ile bildirim yapıldığını ifade eden Başkan Sarıkurt, açıklamasının devamında; “Çorlu’nun Filizleri projesi kapsamında 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında burs yardımı alan öğrencilerimizden 45’i yardım almaya devam ederken bu yıl 105 yeni öğrencimiz de burs yardımı almaya başlayacak ve öğrenci sayısı 150’ye yükselmiş olacak.

Ödemeler Kazanılmış Haklar İle Birlikte Yapılacak

Aralık ayı itibariyle burs yardımı ödemeleri öğrencilerimizin hesaplarına yatırılacak ve ödemeler daha önce olduğu gibi 9 ay boyunca Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üzerinden gerçekleştirilecek. Bir öğrencimiz aylık 1.500, 9 ay sonunda toplam 13.500 TL burs yardımı almış olacak. Ödemeler geriye dönük olarak yapılacak.

“Tüm Çabamız Çocuklarımız İçin”

Geleceğimiz olan sevgili çocuklarımızın eğitim hayatlarına bir nebze de olsa dokunabilmek ve onlara katkı sunabilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Sevgili gençlerimizi Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve başarılı bireyler olarak görmek bizleri daha da mutlu edecek. Tüm çabamız, geleceğimiz olan çocuklarımıza aydınlık bir gelecek sağlayabilmek için. Çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.