Halk Ekmek Halkın Umudu Oldu

Hızla artan gıda fiyatları ve yüksek enflasyon nedeni ile alım gücü düşen Çerkezköy halkının bütçesini Çerkezköy Halk Ekmek bir nebze olsun rahatlatıyor.

2023 yılı başında ‘Çerkezköy halkını sağlıklı, hijyenik ve ucuz ekmek ile buluşturuyoruz’ sloganı ile üretime başlayan Çerkezköy Belediyesi iştiraki Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş., günlük 40 bin halk ekmek üretim kapasitesi ile ucuz, sağlıklı ve hijyenik ekmekleri Çerkezköy halkı ile buluşturuyor. 

GÜNLÜK 40 BİN ÜRETİM KAPASİTESİNE ULAŞTIK

Artan ekmek fiyatları ve hayat pahalılığı nedeni ile Çerkezköy Belediyesi iştiraki olan Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş.’yi kurduklarını ve halk ekmek fabrikası yaparak 2023 yılının başında hizmete açtıklarını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “İlk etapta günlük 17-18 bin civarında günlük ekmek üretimi yaptığımız Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikamızın üretim kapasitesini ve ekmek çeşitliliğini arttırarak günlük üretimimizi 40 binin üzerine çıkardık. Kentimiz genelinde kurduğumuz Halk Ekmek Satış Büfelerimiz ile sağlıklı, hijyenik ve steril ortamda üretilen 220 gramlık Halk Ekmeğimiz tanesi 4.5 TL’den her sabah 8.00’dan itibaren Çerkezköy halkı ile buluşuyor. Çerkezköy halkını ucuz, güvenilir ve sağlıklı ekmek ile buluşturduk” dedi.

HALK EKMEK 4.5 TL’DEN SATILIYOR

Çerkezköy halkının halk ekmeği sevdiğini ve satış büfeleri önünde zaman zaman yığılmalar olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ekmek fiyatları kentimiz genelinde 7 TL civarında. Biz ise Halk Ekmek A.Ş. olarak ekmeği 4.5 TL’den halkımıza ulaştırıyoruz. Her mahallemizde kurduğumuz Halk Ekmek Satış noktalarımız ile Çerkezköy halkını sağlıklı ve ucuz ekmek ile buluştururken, aile bütçelerin de bu şekilde tasarruf yapmasını sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.